Aktuality

Sportovní den v DS
06. 06. 2018
Ve středu 6.6. 2018 jsme krásný slunečný den zahájily ve sportovním duchu. Soutěžící se mohli utkat ve čtyřboji, který se skládal z těchto dispciplín:
1. šipky
2. srážení plechovek
3. hod na koš
4. hod kroužkem na cíl

Všem soutěžícím moc děkujeme za účast a vítězům moc gratulujeme.
Celý článek
Zahradní slavnost
04. 06. 2018
V neděli 3.6. 2018 v prostorách krásné zahrady našeho domova proběhla zahradní slavnost, která byla pořádána zejména pro děti našich zaměstnanců, u příležitosti mezinárodního dne dětí. Slavnost si všichni užili a děti se mohly zúčastnit různých sportovních disciplín a na každého pak čekala sladká odměna a bohaté občerstvení.
Celý článek
Oslava narozenin pro jubilanty
07. 09. 2017
Jako již tradičně se po třech měsících sešli naši klienti u přátelského posezení při příležitosti oslavy svých narozenin, které slavili a někteří ještě budou slavit v období od července do září.
Celý článek
Návštěva koníka EMILKA
05. 09. 2017
V úterý 5.9. 2017 jsme v našem domově měly vzácnou zvířecí návštěvu - v doprovdu své paničky paní Veroniky Šrámkové nás navštívil koník EMILEK. Všem klientům svou návštěvou udělal obrovskou radost.
Celý článek
Nostalgické rozloučení s létem
23. 08. 2017
Konec prázdnin jsme v našem domově zakončili společensko kulturní akcí s názvem "Nostalgické rozloučení s létem". Tato akce se konala ve středu 23.8. 2017 ve večerních hodinách. Hlavní představitelkou byla zpěvačka a herečka Monika Malačová za doprovodu Martina Jakubíčka, která u našeho jezírka zazpívala skladby z Rusalky a další známé hity ze světových muzikálů. Celá produkce byla doprovázena přehlídkou klobouků a módy z doby předválečné, válečné a poválečné. Tuto krásnou přehlídku předvedly dámy ze společnosti DANTES od paní Radky Chabičovské.
Celý článek
Naše Jezírko - "co vše v něm můžete vidět"
14. 06. 2017
Jezírko na zahradě našeho domova bylo vybudováno začátkem léta roku 2016. Postupně k němu byla přistavěna bezbariérová odpočinková zóna s molem a potůčkem. Kolem jezírka jsou vysazeny různé druhy vodních rostlin a travin. V jezírku je více než 20 druhů tuzemských ryb, jako např. 4 druhy jeseterů, pstruh obecný, pstruh duhový, siven americký, slunečnice pestrá.

Jezírko slouží k odpočinku a relaxaci a to nejen klientům našeho domova, personálu ale i ostatním návštěvníkům. 
Celý článek
Silák FRANTA
13. 06. 2017
V úterý 13. června 2017 náš domov navštívil silák Franta, který si pro nás připravil představení v podobě svých siláckých produkcí. Předvedl nám produkce jako např.  ohýbání železné tyče o krk a hlavu, ohýbání železné tyče přes zuby, ohýbání železné tyče o ohryzek, vytvarování "ptáka kolibříka" ze silné a široké pásoviny, silácké prvky s kovadlinou a na závěr nám ukázal co doslova znamená, když se řekne, že "někoho vynesete v zubech".
Celý článek
Zahradní slavnost
04. 06. 2017
Začátkem měsíce června se v prostorách zahrady DS konala Zahradní slavnost, která byla pořádána zejména pro děti zaměstnanců, tzv. "dětský den". Sešli jsme se v hojném počtu a nechyběly sportovní disciplíny jak pro děti tak i dospělé, grilování masa a pstruhů atd.  Každé dítě si nakonec odneslo sladkou odměnu.
Celý článek
Věstonický pětiboj
19. 05. 2017
Ve čtvrtek 18. května pořádal Domov pro seniory Věstonická, Brno 3. ročník sportovní olympiády s názvem "VĚSTONICKÝ PĚTIBOJ". Přihlášeno bylo deset družstev z Brněnských DS, kdy každé družstvo mělo čtyři soutěžící z řad seniorů, kteří byly doprovázeny zaměstnanci příslušného domova.

Soutěžilo se v pěti disciplínách:
1. hod na basketbalový koš
2. hod petanque koulí do dálky
3. šipky
4. jízda na rotopedu (1 min.)
5. maraton v prostorách zahrady (2 soutěžící - osoba sedící na invalidním vozíku a druhá osoba , která ji     veze)
Celý článek
Den matek
12. 05. 2017
U příležitosti svátku dne matek, který se konal v neděli 14. května si zaměstnanci volnočasových aktivit pro naše klienty přichystali páteční dopolední posezení v atriu domova. Všem maminkám přišly zazpívat žáci ze základní školy Bosonožká ve Starém Lískovci. Žáci kolem sebe rozdávali dobrou náladu, příjemnou atmosféru a malý dáreček, který sami vyrobili. 
Celý článek
 12345